Nükleer Sektör Haberleri
13.07.2018

“Vahşi Cennet Bahçeleri: Rusya” Türkiye’de yayınlanacak

 

Rosatom tarafından izleyicilere sunulmuştur, National Geographic tarafından Temmuz 2018’de yayınlanacaktır.

İzleyicilere Rosatom tarafından sunulan ve National Geographic tarafından yayınlanacak olan bir seri filmin ilki olan “Vahşi Cennet Bahçeleri: Rusya”, Türkiye’de 16 Temmuz’da saat 20.00’de, 20 Temmuz’da saat 20.00’de ve 22 Temmuz’da saat 19.00’da yayına girecektir. Film, izleyicileri Kamçatka, Altay ve Arktika dahil Rusya’nın en uzak ve keşfedilmemiş bölgelerinde unutulmaz bir gezintiye çıkaracaktır. Bu bölgelerin sert ancak kırılgan ekosistemleri iklim değişikliklerinin felç edici etkilerinin tehlikesi altındadır.

Vahşi Cennet Bahçeleri projesi Rosatom tarafından izleyicilere sunulmuştur ve National Geographic tarafından yayınlanacaktır. Proje, ekosistemlerin küresel ısınmanın etkilerine özellikle maruz kaldıkları el değmemiş yerlerin uzun metrajlı seri belgeseller olarak filme alınması ve yayınlanmasını kapsamaktadır. Projenin temel amacı uluslararası camianın dikkatini iklim değişikliğine ve küresel bir temiz enerji dönüşümüne olan ihtiyaca çekmektir.

Aylar boyunca, Vahşi Cennet Bahçeleri film ekibi doğudan batıya 10 bin kilometre uzanarak gezegenimizdeki en büyük ülkeyi oluşturan bölgenin en uzak köşelerine ekipmanlarını taşımıştır. Somon avlayan Kamçatka ayılarını, Arktika kıyıları boyunca ilerleyen deniz aygırlarını, adeta cezalandıran hava koşullarıyla mücadele eden Misk öküzlerini ve daha birçok az rastlanan hayvan ve bitki varlığının temsilcilerini kendi doğal ortamlarında izleyin.