Şirket Yönetimi
 

 

Yuriy Galanchuk,  Genel Müdür

Nükleer sektörde iş deneyimi 30 senenin üzerindedir. İş hayatına 1972 yılında Omsk Makine Fabrikasında başladı. Tomsk Teknik Enstitüsü Fizik ve Enerji Tesisleri Bölümünden mezun olduktan hemen sonra Khmelnitskiy NGS İnşaat Direktörlüğü’nde göreve başladı ve reaktör bölümü kıdemli işletme mühendisi pozisyonundan başlayarak Khmelnitskiy NGS iletmeden sorumlu Teknik Müdür Yardımcısı pozisyonuna kadar muhtelif görevlerde çalıştı. 2001 -2012 yılları arasında Atomtehenergo A.Ş.’de yönetici pozisyonlarında görev yaptı. Bu esnada İran’da nükleer güç santralinin işletmeye alınması projesini ve Rusya’daki NGS’lerin işletmeye alınması sürecini yöneten departmanı yönetti. 2007 yılında Rusya NGS Müdürlüğü Başkanı olarak göreve başladı. 2012 yılında Concern Rosenergoatom A.Ş. bünyesinde Leningrad NGS-2 İnşaat Direktörü olarak atandı. Mayıs 2017 tarihinden itibaren AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve başladı.

 

 

 


 

Ryzhak Konstantin, Operasyon Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Birinci Yardımcısı

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın Moskova Uluslararası İlişkiler Devlet Enstitüsü Uluslararası İlişkiler ve Dünya Siyaseti bölümleri mezunudur. 2005-2009 yılları arasında Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde diplomatik görevini sürdürdü. Rusya ve Türkiye arasındaki enerji işbirliği konuları ile ilgilendi, Türk sivil toplum örgütleri ve finansal kuruluşları ile etkileşimi sağladı. 2009-2011 yılları arasında “Gazprombank” A.Ş.’de yönetici pozisyonlarında görev yaptı. “Gazprombank” Grubunun makina mühendisliği tesisleri geliştirme çalışmalarında yer aldı, ağır iş makineleri sektöründe devlet desteği stratejisinin geliştirilmesine katkı sağladı, endüstriyel varlıklar bloğunda kurumsal yönetim yapılarının optimizasyonunu gerçekleştirdi, birçok uluslararası projeyi yürüttü. 

 

 

 


  

Alexander Muzychenko, Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ekonomi bilimler doktoru. Portföy yönetimi, finansman, ekonomi ve proje uygulaması alanlarında 15 senelik mesleki deneyimine sahiptir. Bankacılık ve yatırım sektörleri ile petrol ve gaz sektörlerinde çalışmıştır. Mesleki gelişime ilişkin çalışmaları uluslararası piyasalar, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkeleri ve Rusya’yı kapsamaktadır.


 

Sergei Kudinov, Güvenlikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Kuzey Kafkasya Kamu Hizmetler Akademisi mezunudur. Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’nde  görev yaptıktan sonra, Rosatom bünyesinde faaliyet gösteren “Sektörel Yatırımlar Merkezi”nde Güvenlik Bölümü Varlık Koruma Birim Şefi olarak çalıştı. Daha sonra Concern Rosenergoatom A.Ş’de (Rusya’nın elektrik enerji sektöründeki en büyük şirket ve Rusya’daki nükleer santrallerin işletilmesinden sorumlu (operatör) tek işletme kuruluşudur) Ekonomik Güvenlik Bölümü Müdürü olarak göreve başladı. Rosatom bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerde görev yaptığı dönemlerde, yolsuzlukla mücadele, olası maddi zararların önlenmesine ilişkin sistemin geliştirilmesi, kolluk kuvvetleri ile iletişimi düzenleyen iç mevzuatın hazırlanması gibi birçok faaliyette bizzat yer aldı. Yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle, “2. Dereceden Nişan” (nükleer sektörün geliştirilmesine katkılarından dolayı) ve Rosatom’dan “Teşekkür Belgesi” aldı.