Orman Müdürlüğü personeline nükleer bilgilendirmesi
Akkuyu NGS Toplum Bilgilendirme Merkezi uzmanları tarafından, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarını Akkuyu Projesi ile ilgili bilgilendirmek amacıyla bir toplandı düzenlendi. 

 

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü, Akkuyu'da yapılacak olan Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili, Akkuyu Nükleer A.Ş uzmanları tarafından Bölge Müdürlüğü personeline yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıya Bölge Müdürü Ahit Baca, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Şube Müdürleri, Akkuyu Nükleer A.Ş. Uzmanları Zeynep Yarar, Burcu Zengin ve personel katıldı. Akkuyu Nükleer A.Ş. uzmanlarınca ülkemizdeki nükleer santraller ile ilgili tarihi süreç ve dünyadaki nükleer santrallerle ilgili verilen bilgilerden sonra, Akkuyu'da yapılacak olan nükleer santralle ilgili bilgilendirmelerle toplantısı sona erdi.

 

Bilgilendirme sonrasında kullanılmış yakıt, taze yakıt temini, Akkuyu sahasının özellikleri, Akkuyu NGS’nin işletme sırasında denetimin hangi kurum tarafından yapılacağı, Akkuyu NGS’nin söküm aşaması gibi personel tarafından özellikle merak edilen konulara uzmanlar tarafından açıklık getirildi.