NIAEP- Atomstroyexport Başkanı Limarenko Valery, Akkuyu NGS sahasında incelemelerde bulundu
 

Türkiye’nin ilk nükleer santralini Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Beldesi’nde yapacak olan Akkuyu NGS A.Ş’nin ana taşeronu NIAEP- Atomstroyeksport’un Başkanı Limarenko Valery Türkiye’ye geldi.

 

Beraberinde bulunan 12 kişilik heyet ile birlikte Mersin’e gelen NIAEP- Atomstroyeksport Başkanı  Valery Limarenko ilk olarak Akkuyu NGS inşaatı sırasında montaj, lojistik ve yapı tesisi olarak  kullanılması düşünülen Taşucu SEKA Limanı’nda incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında Limarenko’ya Atomstroyeksport (ASE) Türkiye Temsilciliği’nin Genel Müdürü Alexander Mironov  tarafından SEKA limanı  ile Taşucu Yapı ve Montaj Tesisi Projesi hakkında bilgi verildi.

 

 

Daha sonra Akkuyu nükleer santrali sahasına geçen Limarenko Valery’i, Akkuyu NGS A.Ş Genel Müdürü Aleksander Superfin, Akkuyu NGS A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov, Akkuyu NGS A.Ş Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Аlexander Afrov ve diğer yetkililer karşıladı.  NIAEP- Atomstroyeksport Başkanı’na burada zemin etüt çalışmaları ve inşaat grafikleri ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı. Saha içinde gezi yapan heyet,  yerli şirketleri ile görüşmek yapmak üzere Ankara’ya hareket etti.

 

 

Akkuyu NGS A.Ş basın servisi