Kadınlara güç verecek enerjimiz var

Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Mersin’in Gülnar ilçesinde “Kadınlarımıza güç verecek enerjimiz var!” sloganıyla düzenlenen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

 

Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş., Mersin’in Gülnar ilçesinde “Kadınlarımıza güç verecek enerjimiz var!” sloganıyla “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenledi.

 

Gülnar Kaymakamlığı işbirliği ile Gülnar Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Tekin Dündar, Belediye Başkanı Ahmet Günel, Jandarma Komutanı Üsteğmen Hakan Dere, Emniyet Amiri Hamza Bilge, Orman Merkez Şefi Necati Kulak, Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş’den, Devlet ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Svetlana Yoldaş, Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyüp Lütfi Sarıcı ile Gülnar ilçesinin belde ve köylerinden yaklaşık 500 kadın çocuklarıyla birlikte katıldı.

 

Kadınlar gününü, canlı müzik ve renkli animasyonlarla coşku içinde kutlayan kadınlar, salon girişinde karanfiller ve günün hatırası olan eşarplarla karşılandı.

 

 

GÜLNARLI KADINLAR DOYASIYA EĞLENDİ

 

Gülnar ve çevre ilçelerden etkinliğe katılan kadınlar “Aşuk ve Maşuk” dans gösterisi, Grup Mega’nın şarkı ve türküleri ve animasyon gösterilerinin yer aldığı programla unutulmaz bir gün geçirdiler. Yılda bir kez de olsa kendileri için kutlanan özel günün tadını, eğlenerek çıkardılar.

 

Akkuyu NGS yetkilileri kadınların keyifle eğlenebilmesi amacıyla çocuklar için de ayrı bir program oluşturdu. Etkinliğe anneleriyle birlikte gelen çocuklar salonun içinde ve dışında kurulan oyun alanlarında eğlendi, animatörlerin gösterileriyle renkli bir gün geçirdi.

 

 

 “KADIN TOPLUMUN TEMELİ VE REHBERİDİR”

 

 

Etkinlikte konuşan Akkuyu NGS Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyüp Lütfi Sarıcı, kadının, ailenin ve toplumun temeli ve rehberi olduğunun altını çizerek, “Çocuğunu erkek-kız demeden büyüten, okutan, topluma kazandıran ve güç veren kadındır. Erkeği yücelten, sırtlayan, onu taşıyan kadındır” dedi. Dünyada kadınların eğitimle birlikte, üretim yaparak yaşamlarını kolaylaştırdıklarını ifade eden Sarıcı şunları kaydetti: “Atalarımız, ‘Bir elin nesi var, iki elin sesi var’ diyerek, bizlere büyük bir mesaj bırakmışlardır. O iki el ortak mutluluğu yaşadığı müddetçe, daha gür ses çıkararak devam edecektir. Bu işi beceren, başarılı olan, kendi ayakları üzerinde duran kadınlarımızın sayısı her gün daha da artmaktadır. Bu beceri sizlerin toplumda yer almanız ve gayretinizle artmaya devam edecektir. Bu güzel günde, sizleri kutluyor, mutluluk dolu günlerin sizlerin olmasını diliyorum.”

 

 

 

“GÜCÜNÜZ İLE ENERJİMİZE ENERJİ KATACAĞIZ”

 

Rusya’da Dünya Kadınlar Günü’nün ülkenin en önemli iki kutlamasından biri olduğunu belirten  Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş Devlet ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Svetlana Yoldaş, bu önemli günü Gülnar’da kutlamanın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

 

Rusya’da bugün tüm erkeklerin kadınlara özel bir program oluşturduğunu ve çiçeklerle kutlandığını aktaran Yoldaş şöyle konuştu: “Türkiye’de de kadının yeri ve önemi tartışılamaz. Bu topraklarda yaşayan kadınların cesareti, emeği, medeni duruşu, çalışkanlığı, üreten, eğiten rolü beni derinden etkiledi!

 

Beraberce Türkiye’yi, Mersin’i, Büyükeceli’yi, Gülnar’ı, Aydıncık’ı, Silifke’yi, Mut’u ve daha sayamadığım bir çok bölgeyi daha ileriye taşıyacağız! Kadınlar; sizlerin gücü ile enerjimize enerji katarak ilerlemek istiyoruz. Sizlerle bugün burada olmaktan çok mutluyuz.

 

Hepinizin kadınların gününü kutluyor, bugünün anılarınızda her zaman keyifle hatırlayacağınız bir gün olmasını diliyorum.”

 

Törende konuşmasını Türkçe gerçekleştiren Yoldaş’ın akıcı Türkçesi salondaki kadınlar tarafından coşkuyla karşılandı.

 

 

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN ÖNEMLİ YATIRIMLARINDAN BİRİ”

 

Hiçbir kelimenin, kavramın kadının önemini anlatmaya yetmeyeceğini ifade eden Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar da, başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Dündar şunları söyledi: “Bizleri bu anlamlı günde bir araya getirdikleri ve bu kadar güzel bir etkinliğin düzenlenmesine vesile oldukları için Akkuyu NGS A.Ş yetkililerine  teşekkür ediyorum. Gülnar’ın bu tarz sosyal ve kültürel etkinliklere, nefes almaya ihtiyacı vardı. Bundan sonra inşallah tüm belirli gün ve haftalarda sosyal ve kültürel etkinliklerin organize edilmesinde Akkuyu NGS A.Ş’nin katkılarını göreceğiz ve hissedeceğiz. Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarından biri olan Akkuyu NGS’nin hayata geçirilmesi durumunda Gülnar’a, Mersin’e ve Türkiye’ye  etkisini, katkılarını hep birlikte göreceğiz.”

 

 

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

 

Protokol konuşmalarının ardından Grup Mega’nın canlı performansıyla kadınlar keyifli anlar yaşarken, çocuklar ise palyaço ve sevimli çizgi film kahramanlarıyla hep bir ağızdan şarkılar söyledi, şişme oyun havuzunda ve trambolinde doyasıya eğlendi. Daha sonra sergilenen “Aşuk ile Maşuk” oyunu ve animasyon gösterileri, genç yaşlı tüm kadın ve çocukların neşesine neşe kattı. Akkuyu NGS A.Ş tarafından organize edilen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar, Akkuyu NGS A.Ş Devlet ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Svetlana Yoldaş ve kadınların pasta kesmesi ile son buldu.

 

‘’8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle düzenlenen etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiren kadınlar ise etkinliği düzenleyen Akkuyu NGS A.Ş’ye teşekkür etti. Sunulan programın ve kutlamanın bölge kadınlarına verilen değeri de gösterdiğini belirten Gülnarlı kadınlar, bu tarz bir kutlamanın kendileri için bir ilk olduğunu söylediler.

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş. Basın Sevisi