Ekonomi Muhabirleri Derneği`nden Akkuyu NGS`ye teşekkür plaketi
 

Ekonomi Muhabirleri Derneği’nce her yıl düzenlenen Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katılımıyla Ankara Rixos Otel’de düzenlenen törende sahiplerini buldu. Törende Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş’ye de teşekkür plaketi sunuldu.

 

Burada konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye ve Avrupa ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ekonomi gazeteciliğinin Türkiye için önemine dikkati çeken Babacan, bazen olumsuz haberlerin daha çok öne çıktığını ve ilgi gördüğünü söyledi. Babacan, “Önemli olan, halkın ve iş dünyasının doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesidir” dedi.  Ali Babacan gelişmiş ülkelerde de sansasyona dayalı haberler yapıldığını hatırlatarak, şunları söyledi:

 

“Son dönemde şirketlerin öne çıktığı haberlerin artması sevindirici bir gelişme. Ekonomide karar vericilerin açıklamaları hakkında sansasyona dayalı haberler vermenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bunun önlemenin yolunun da düzenleme ve uygulamaların şeffaf ve adil olmasından geçtiğini düşünüyorum. Son yıllarda Türkiye’de 760 bin kişilik istihdam yaratıldı. Bunda özel sektörün önemli bir payı bulunuyor. 2014 özel sektörün daha da büyüdüğü bir yıl olacak.”

 

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın konuşmasından sonra çeşitli kategorilerde ödül kazanan gazetecilere ödülleri verildi. Törende, Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş’ye de teşekkür plaketi sunuldu. Akkuyu NGS adına plaketi Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov aldı. Kasumov, ekonomi gazetecilerinin alanlarında uzman olduklarını hatırlatarak, “Akkuyu NGS olarak bizim sesimizi duyuran enerji muhabirlerine, ekonomi muhabirlerine teşekkür ediyoruz. Sizin sayenizde kendimizi Türk kamuoyuna duyuruyoruz. İyi ki varsınız” dedi. 

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş. Basın Servisi