Akkuyu Nükleer, cumhuriyet coşkusuna ortak oldu
Akkuyu Nükleer A.Ş. Büyükeceli’de düzenlediği Cumhuriyet Bayramı programıyla, öğrencilerin bayram coşkusuna ortak oldu. İlk defa tiyatroyla tanışan minik öğrenciler, büyük mutluluk yaşarken, palyaço gösterileriyle de doyasıya eğlendi.

 

Gülnar ilçesindeki Büyükeceli İlköğretim Okulu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Öğrenciler, törende günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu.

 

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Büyükeceli İlköğretim Okulu Müdürü Sadık Güleryüz, öğrencilere, çok çalışmalarını ve Cumhuriyete sahip çıkmaları gerektiğini öğütleyerek, Cumhuriyet’in 91. yılını gururla kutladıklarını söyledi. Güleryüz, Akkuyu Nükleer A.Ş’ye düzenlenen programa katkılarından dolayı teşekkür etti. 

 

Akkuyu Nükleer A.Ş Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı da konuşmasında, Cumhuriyet’in 91. yılının gururla kutlandığını belirterek, “Geleceğe büyük bir ümit ve gayretle yürümek kararlılığı içerisindeyiz. Halkımızın birlik ve beraberliğine daha fazla önem vermekteyiz. Bunun için el birliğiyle Cumhuriyeti korumak için daha fazla çalışacağız” dedi.

 

Akkuyu Nükleer A.Ş adına Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını ifade eden Sarıcı, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde Akkuyu’da hizmet verecek Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin Türkiye Cumhuriyetine ve halkına kazandıracağı, yeni güçlü enerji kaynağıyla dünyaya örnek olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından çocuklara, farklı olanı, ötekileştirip dışlamadan kabul edebilmeyi, bu farklarla beraber uyumlu bir yaşamın sürdürülebileceğini ve enerji tasarrufunu anlatan bir tiyatro gösterisi sunuldu. İlk defa tiyatroyla tanışan minikler, büyük mutluluk yaşarken, zaman zaman da oyuna katılarak eğlenceli dakikalar yaşadı. Programın devamında Aslan Simbad ve Çizmeli Kedi eşliğinde eğlenen çocuklar, dağıtılan Türk Bayrakları ile de Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yılını doyasıya kutladı. Aileler de programa katılarak çocukların coşkusuna ortak olurken, törenin sonunda hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı söylendi.

 

 

Akkuyu Nükleer A.Ş. Basın Servisi