Akkuyu NGS, Fantastica ödülleri ile 23 Nisan coşkusunu paylaştı
Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş tarafından Mersin’in Gülnar ilçesinde “Çocuklarımızın Aydınlık Geleceği İçin Enerjimiz Var!” sloganıyla düzenlenen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinliği coşkuyla kutlandı. Etkinlikte, Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş tarafından düzenlenen “Fantastica 2014” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş tarafından Mersin’in Gülnar ilçesinde Kız Teknik Lisesi’nde “Çocuklarımızın Aydınlık Geleceği İçin Enerjimiz Var!” sloganıyla “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinliği düzenledi. Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen etkinlik, Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.  

 

Etkinliğe, Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar, Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Yapıcı, Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Gazi Kırlangıç, Gülnar Belediye Başkan Vekili Melek Yıldız, Gülnar İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hakan Dere, Gülnar ilçe Emniyet Amiri Hamza Bilge, Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Üzel, Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı, Gülnar ilçesinin belde ve köylerindeki okullarda öğrenim gören yaklaşık bin öğrenci ile belde halkı katıldı.

 

Öğrenciler marşlar eşliğinde etkinliğin düzenlendiği Gülnar Kız Teknik Lisesi bahçesine geldi. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalar yapıldı. 

 

 

“ÇOCUKLARIMIZ ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR”

 

Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar şöyle konuştu:

“Çocuklar bir toplumun geleceğidir. Bizlere düşen görev geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmektir. Çocuklarımız ülkemizin geleceği, milletimizin umududur. Hepinizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Etkinliği organize eden Akkuyu NGS yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

 

 

“ATAMIZIN EMANETİNİN YILMAZ BEKÇİLERİ OLDUĞUNUZU GÖSTERİN

Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Yapıcı da şunları söyledi:

 

 “Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde, çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, milli bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk devletinin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesiledir. Bugün bizlere düşen en büyük görev; Atamızın emanetlerinin yılmaz bekçileri olduğumuzu göstermektir. Memleketi aydınlığa taşıyacak olan sizlersiniz. Kendinize güveninin ve geleceğiniz için çalışın. Hepinizin bayramını kutluyor, etkinliği organize eden Akkuyu NGS A.Ş yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

 


“YÜKLENDİĞİNİZ EMANETİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ÖĞRENMELİSİNİZ”

Akkuyu NGS Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı ise, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920’nin, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 94’üncü yılının kutlandığını anımsattı. Türk milletinin akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek sonsuza kadar var olacağının altını çizen Sarıcı, şöyle devam etti: “Sizlerin gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağınızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemizin ve yarının büyükleri olacak sizlerin en temel görevi budur. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız. Yüklendiğiniz emanetin büyüklüğünü bugünden öğrenmelisiniz ve yarınlara taşıyabilmelisiniz. Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Akkuyu NGS adına kutluyorum.”

 

 

“FANTASTİCA 2014 YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI”

Konuşmaların ardından Akkuyu NGS A.Ş tarafından “Resim”, “Aplike”, “Maket”, “Heykel”, “Grafik tasarım ”ve “El İşi Tasarım” olmak üzere 6 ayrı kategoride düzenlenen “Akkuyu NGS Elektrik Üretim Santrali’nin bölgeye sağlayacağı katkı” ve “Bölgenin yakın gelecekteki değişimi” konulu “Fantastica 2014” yarışmasında, dereceye girenler ödüllerini aldı.

 

 

“BİRİNCİLERE RUSYA BİLETİ”

Kategorilerinde birinci olan isimler, Rusya seyahatine bilet kazanmanın yanı sıra, birer fotoğraf makinesi ile ödüllendirildi. Resim yarışmasının iki ve üçüncüsü bisiklet, aplike yarışmasının iki ve üçüncüsü mini fırın, maket, grafik tasarım, el işi tasarım yarışmalarının iki ve üçüncüsü ile heykel yarışmasının ikincisi MP3 çalar sahibi oldu.

 

Ödül törenin ardından, halk oyunları gösterisi sunan çocuklar, burada animasyon ekibiyle birlikte birbirinden heyecanlı oyunlar oynadı. Palyaço ve sevimli çizgi film kahramanlarıyla hep bir ağızdan şarkılar söylendi. Çocuklar, şişme oyun havuzunda ve trambolinde doyasıya eğlendi.

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş. Basın Servisi