Akkuyu NGS A.Ş.`den Gülnar`da fizik yarışması

Akkuyu NGS A.Ş., Mersin’deki lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “Fizik Yarışması”nın ikinci aşamasını Gülnar’da gerçekleştirdi. Gülnar Fizik Yarışması’nın birincisi Gülnar Anadolu Lisesi oldu.

 

Akkuyu NGS A.Ş. tarafından Mersin’de bu yıl ilki  düzenlenen 1. Akkuyu NGS A.Ş Liselerarası Fizik Bilgi Yarışması’nın ikinci aşaması da Mersin’in Gülnar İlcesi’nde yapıldı.

 

Yarışmadan önce bir konuşma yapan Akkuyu Nükleer Güç Santrali Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyüp Lütfi Sarıcı, amaçlarının öğrenciler arasında fiziğe olan ilginin arttırılması olduğunu söyledi. Proje şirketi olarak Mersin’de ve yörede çeşitli sosyal projeler gerçekleştirdiklerini belirten Sarıcı, desteklerinden dolayı Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar’a teşekkür etti.

 

 

Gülnar Teknik Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya yörede eğitim veren 5 okul katıldı. Yarışma son ana kadar büyük bir çekişme içinde geçti. Salonu dolduran öğrenciler, yarışma boyunca kendilerini temsil eden yarışmacı arkadaşlarına destek verdi. Toplam 20 adet sorunun yer aldığı yarışmada, Gülnar Anadolu Lisesi aldığı 60 puan ile birinciliği kazandı. Gülnar Lisesi ikinci, Gülnar İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

 

Yarışma sonucunda birinci olan Gülnar Anadolu Lisesi öğrencilerine tablet bilgisayar, ikinci ve üçüncü sırada yer alan Gülnar Lisesi ile İmam Hatip Lisesi öğrencilerine de fotoğraf makinası hediye edildi. Birinci olan öğrencilere ödüllerini ve plaketlerini veren Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar, Fizik Yarışması’nı düzenleyen Akkuyu NGS A.Ş’ye teşekkür etti. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olan Akkuyu Nükleer Santrali’nin bölgeye büyük bir hareket getireceğini belirten Dündar, “Akkuyu NGS’ye gençlerimizin gelişimine katkıda bulunduğu için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Yarışmayı, Kaymakam Tekin Dündar, Milli Eğitim Müdürü Sinan Yapıcı, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci izledi. 

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş basın servisi