Akkuyu NGS A.Ş’den eğitime destek


Akkuyu NGS A.Ş, yeni eğitim-öğretim döneminde de Büyükecelili öğrencileri unutmadı. Öğrencilere kırtasiye ve çanta dağıtıldı.

 

Akkuyu NGS A.Ş., Mersin’in Gülnar İlçesi’ne bağlı Büyükeceli Beldesi’ndeki ilköğretim okulunda yeni eğitim-öğretim döneminde de yalnız bırakmadı.

 

Hafta başında açılan Büyükeceli İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 271 öğrenciye çanta ve kırtasiye desteği yapıldı. Öğrencilere eğitim malzemeleri desteğinin yanı sıra ilköğretim okulu da tamamen yeniden boyandı.

 

Malzemelerin dağıtım törenine Gülnar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Uğur Bal, Akkuyu NGS A.Ş. Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Lütfi Sarıcı, Büyükeceli İlköğretim Okulu Müdürü Sadık Güleryüz, öğretmenler ve veliler katıldı. Burada konuşan Akkuyu NGS A.Ş Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Lütfi Sarıcı, firma olarak öğrencilere yardım etmekten büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

 

   Fotogaleri

 

Öğrencilerin başarılı olmak için çok çalışması gerektiğini belirten Sarıcı, Akkuyu NGS olarak öğrencilere ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı. Öğrencilerin okullarında başarılı olduktan sonra Türkiye’ye katkı sağlamasını isteyen Sarıcı, onlarda çok çalışacakları konusunda söz aldı. Bu yılda yine resim yarışması yapılacağını ifade eden Sarıcı, “Bu yarışmada çevre ve projemizi işleyeceğiz. Yarışmaya katılın. Dereceye girenler Rusya’ya gönderilecek. Nükleer santral gezme imkanı bulacak” dedi.

 

Okul Müdürü Sadık Güleryüz ise okula her yıl destek veren Akkuyu NGS A.Ş’ye teşekkür etti. Okula gelmenin ve ondan yararlanmanın insan hayatında çok önemli bir aşama olduğuna dikkat çeken Güleryüz, “Eğer aklınızın zengin olmasını ve uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız, okulunuza dört elle sarılarak sahip çıkın. Okulun bütün imkanlarından yararlanın. Düzenli çalışın. Çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli, programlı ve disiplinli çalışmaktan geçer” diye konuştu. Öğrencilerin şiir okumasının ardından çanta ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş. basın servisi