Akkuyu NGS A.Ş’den Büyükeceli İlköğretim Okulu Öğrencilerine Destek
 

Akkuyu NGS A.Ş, Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Beldesi’nde eğitim gören 256 öğrenciye okul malzemesi dağıttı.

 


Akkuyu NGS A.Ş Devlet ve Halkla İlişkiler Müdürü Tahir Agayev ile Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi Başkanı Mehmet Faruk Uzel'in katılımıyla gerçekleşen törende Büyükeceli İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrencilerin okul ve beslenme çantası ihtiyaçları karşılandı.

 


 Çalışmalar hakkında bilgi veren Tahir Agayev, şirket olarak planladıkları sosyal yardımları hayata geçirdiklerini söyledi. Büyükeceli'de yaşayan halkın neye ihtiyacı olduğunu gördüklerini ve bu doğrultuda yardımlar yapmaya çalıştıklarını belirten Agayev, "Bu çerçevede yerel halka yardım yapmaya devam edeceğiz. Yerel halk, nükleer santralin kurulması ile beldenin değişikliğe uğrayacağının farkındadır'' dedi.

 

 

 

 Akkuyu NGS A.Ş Devlet ve Halkla İlişkiler Müdürü ''Nükleer Santralle ilgili biz şu anda gerekli işlemleri yapıyoruz. 2013'ün ortası itibariyle ÇED sürecinin bitmesiyle daha kapsamlı şekilde inşaat faaliyetlerine başlayacağız. Şu anda ÇED raporu ve etüt ile ilgili tüm çalışmalar gerekli standartlara uygun şekilde devam ediyor'' diye konuştu.

  

 Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi Başkanı Mehmet Faruk Uzel de, beldede bulunmaktan ve özellikle öğrencilere katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Uzel ''Proje uzun soluklu bir projedir. Bu proje devam ettiği sürece biz özellikle bu beldede ve civar köyler olmak üzere yöreye desteğimizi, sosyal projelerimizi devam ettireceğiz. Bu vesile yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

  

Büyükeceli İlköğretim Okul Müdürü Sadık Güleryüz, Akkuyu NGS A.Ş yetkililerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

  

Akkuyu NGS A.Ş. Basın Servisi