Akkuyu NGS A.Ş. Mersinde İşkur ile işbirliğine gidiyor
 

Akkuyu NGS A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov, Mersin İşkur İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Görüşmeden işbirliği kararı çıktı.


 Akkuyu Nükleer Güç Santrali A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov ve Mersin Bilgilendirme Merkezi Başkanı Faruk Uzel, Mersin İşkur İl Müdürü Mustafa Kutlu’yu makamında ziyaret ederek, birlikte çalışma koşullarını değerlendirdi.

 

Akkuyu Nükleer Santral Projesi’ni önemsediklerini, hem Türkiye hem de Mersin Bölgesi için çok ciddi kazanım ve gelişmeleri beraberinde getireceğini vurgulayan Kutlu, bu çerçevede İşkur olarak personel temini, işe yerleştirme, iş geliştirme, kariye planlama, mesleki eğitimler konusunda destek olmak istediklerini açıkladı. Mustafa Kutlu, bu amaçla da bir uzmanı Akkuyu Projesi ile ilgili olarak görevlendirdiklerini söyledi. Kutlu, sınırlı olarak başlayan işbirliğinin inşaat sürecinin başlamasıyla birlikte ivme kazanacağını düşündüklerini kaydetti.

 

 

Akkuyu NGS A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov ise İşkur ile birlikte çalışmanın avantajlarından yararlanmak istediklerini söyledi. Bu amaçla sahadaki ana taşeron konumundaki Atomstroyexport (ASE) yöneticilerinden, “alt taşeronlarını İşkur’la işbirliğine yönlendirmelerini” isteyeceğini söyledi.

 

Son olarak Mersin İşkur İl Müdürü Mustafa Kutlu, Türkiye için hayati önemde olan bu projeyi tanımak istediklerini söyleyince Rauf Kasumov kendilerini Akkuyu  NGS A.Ş’nin Mersin Bilgilendirme Merkezi’ne davet etti. Kutlu bu davet üzerine önümüzdeki haftalardan itibaren personellerini gruplar halinde Bilgilendirme Merkezi’ne yönlendireceklerini söyledi.

 

Bu arada İşkur İl Müdürlüğü tarafından Akkuyu NGS A.Ş’nin Mersin’deki çalışanlarının başta Rusça kursu olmak üzere kişisel gelişimleri için gerekli kurs ve eğitimlerinin başlatılması kararlaştırıldı.

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş. basın servisi