Akkuyu NGS A.Ş, enerji sektörüne yönelik sözleşmeler ile ilgili olarak Moskova`da düzenlenen konferansa katıldı
 

Akkuyu NGS A.Ş Moskova Temsilcilik Müdürü Oleg Titov ve Akkuyu NGS A.Ş Hukuki ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlya Smirnov , Moskova’da düzenlenen “Enerji sektörü projelerine yönelik sözleşmeler” konulu konferansa katıldı. Toplantıda, akit taraflardan iş ve hizmetler çerçevesinde gelen tekliflerin verimli bir şekilde değerlendirilmesi için gereken bileşen ve kriterlerin incelenmesi, verimli çalışmanın sağlanması için şirket bünyesinde çalışma gruplarının oluşturulması, verime yönelik kilit göstergelerin hazırlanması gibi pek çok konu masaya yatırıldı.  

 

Konferansta satın alma uzmanı ve bağımsız danışman olan Michael Steinberg de bir sunum yaptı.  Steinberg yüklenicilerin nitelik açısından seçilme süreci, satın alma sürecine katılanların teklifleri ve değerlendirilme modelleri, müzakereler, sözleşme yerine getirilirken ortaya çıkan sorunların çözümlenmesi konularında detaylı bilgi verdi. Konferans katılımcılarına yönelik olarak, pratiğe dayalı örnekler üzerinden bir durum çalışması da yapıldı. Çalışma sonucunda katılımcılar, kendilerine verilen durum üzerinden elde ettikleri çözümleri sundu.  Müzakerelerin yanı sıra, verilen cevap analizine dayalı olarak sunulan çözümlere ilişkin gerekçeli sonuçları değerlendirildi.

 

Akkuyu NGS A.Ş Moskova Temsilcilik Müdürü Oleg Titov ise bu tür etkinliklerin şirket üst yönetimi için faydalı olduğunu, konferansın Sözleşme ve Satın Alma Departmanı’nın faaliyeti kapsamında kurumsal kültür düzeyinin değerlendirilmesine olanak sağladığını vurguladı. Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu NGS’nin inşaatı çerçevesinde yapılan bu faaliyetin tüm uluslararası standart ve normlara uygun olduğunu belirtti. Titov Akkuyu NGS A.Ş’nin bu faaliyet türünün belirli noktalarında  yurtdışında benzer faaliyette bulunan firmaları bile geçtiğine emin olduğunun altını çizerek, uzmanlarının artık kendi deneyimlerini paylaşmaya hazır  olduğunu söyledi.

 

  

 

Akkuyu NGS A.Ş. Basın Servisi