Akkuyu NGS A.Ş, çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

Akkuyu NGS A.Ş.’nin 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Enerjimiz de keyfimiz de yerinde” sloganıyla düzenlediği etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlendi. Palyaçolar, yüz boyama stantları, animasyon gösterileri, çeşitli yarışmalar ve DJ eşliğinde dans eden yüzlerce çocuk tören alanını bayram yerine çevirdi.


Türkiye’nin ilk nükleer güç santralini Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Beldesi’nde yapacak olan Akkuyu NGS A.Ş, Gülnarlı öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna ortak oldu.

Gülnar’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Saat 09:00’da ilçe merkezinde geçit töreniyle başlayan etkinlik Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam etti. Daha sonra Akkuyu NGS A.Ş.’nin “Enerjimiz de keyfimiz de yerinde” sloganıyla destek olduğu Gülnar Lisesi Bahçesi’nde gerçekleştirilen gösteri ve etkinliğe geçildi.Törene Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Yapıcı, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Dere, Akkuyu NGS A.Ş Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel ve Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Yapıcı burada yaptığı konuşmada 23 Nisan 1920 tarihinde "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesinden hareketle Cumhuriyetin temellerinin atıldığını ifade ederek, Türkiye'nin önünde yepyeni ufuklar açıldığını vurguladı.

 

 

 

Akkuyu NGS A.Ş Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel ise, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayarak, “Enerjimiz de Keyfimiz de Yerinde” sloganıyla düzenlenen etkinliğe tüm Gülnarlı çocukları davet etti.

 

Konuşmaların ardından, öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudular. Daha sonra da halk oyunları ekipleri yöre oyunlarını sergiledi. Tekvando yapan sporcuların gösteri karşılaşmaları ise çocukları heyecanlandırdı. Öğrenciler arasında yapılan bisikletle yavaş gitme yarışı, çuval yarışı da ilgi ile izlendi.

 

Bu sırada Akkuyu NGS A.Ş. tarafından öğrencilere bin adet şapka ve tişört dağıtıldı. Çocuklar 5 palyaço ile birlikte son günlerin sevilen müziği Gangnam eşliğinde dans etti. Palyaçolar çocukların yüzlerine boyamalar yaparken çeşitli animasyon gösterileri de sunuldu. DJ eşliğinde çalan hareketli müziklerle yaklaşık 500 öğrenci tören alanında aynı anda dans gösterisi yaptı. Çocukların coşkusuna tören alanında bulunan çok sayıda vatandaş da katıldı.

 

 

AKKUYU NGS A.Ş basın servisi