Akkuyu iftar sofralarında 2 bin kişi buluştu
Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş tarafından Gülnar ve Büyükeceli’de düzenlenen iftar programlarında 2 bine yakın kişi bir araya geldi. Programa katılanlar dualarla oruçlarını açtı, ardından tasavvuf dinletisi eşliğinde yemeklerini yiyerek Hacivat ve Karagöz gösterisini izledi. Çocuklar da iftar etkinliğinde pamuk şeker ve macun ikramlarıyla geleneksel Ramazan kültürünü yaşadılar.

  

Gülnar Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde dün akşam düzenlenen iftar programına Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş. Devlet İlişkileri Müdürü Tahir Agayev, Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş.Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel ve Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyüp Lütfi Sarıcı, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Sarıcı, programın açılışında yaptığı konuşmada yöre halkıyla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, programa katılan Gülnarlılara teşekkür etti.

 

Sarıcı, Akkuyu NGS’nin Türkiye’ye ve bölgeye yapacağı ekonomik katkıları hatırlatarak,  “Sizlerle sosyal etkinliklerde de bir araya gelmek bizim için mutluluk kaynağı.” dedi.

 

Yapılan duaların ardından iftar yemeği tasavvuf müziği ve Hacivat - Karagöz gösterisi eşliğinde devam etti. Çocukların da unutulmadığı iftar programında palyaço gösterisi, eğlenceli animasyonlar ve geleneksel macun, pamuk şeker ikramları da yer aldı.

 

İftardan memnun ayrılan Gülnarlılar, geleneksel bir Ramazan gecesi yaşatan Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş’ye teşekkür ederek, bu tür kaynaştırıcı ve keyifli etkinliklerin devam etmesini istediklerini dile getirdiler.

 

    Fotogaleri

 

BÜYÜKECELİ İFTARINA DA İLGİ YOĞUNDU

 

Büyükeceli İlköğretim Okulu'nda 16 Temmuz Çarşamba günü düzenlenen iftar programında ise 600’ü aşkın kişi aynı sofrada buluştu.  Büyükeceli iftarına Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş. Devlet İlişkileri Müdürü Tahir Agayev, Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş.Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel ve Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyüp Lütfi Sarıcı, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İftar programın açılış konuşmasını yapan Akkuyu Elektrik Üretim A.Ş Büyükeceli Bilgilendirme Merkezi Müdürü Sarıcı, Büyükeceli Sarıcı, bu tür birlikteliklerin devamını dileyerek bölge halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

 

Programın devamında tasavvuf müziği dinleyerek, Hacivat-Karagöz gösterisi izledi. Çocukların da farklı bir akşam yaşadığı etkinlikte, palyaço gösterisi, eğlenceli animasyonlar ile geleneksel macun ve pamuk şeker ikramları da yer aldı.