Yeni-Ogretim-Yili
Akkuyu Nükleer yeni eğitim-öğretim yılının başlangıcında öğrencileri unutmadı


Akkuyu Nükleer, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde de Büyükeceli İlköğretim Okulu öğrencilerini yalnız bırakmadı. Akkuyu Nükleer tarafından düzenlenen “Okula Dönüş” etkinliği çerçevesinde 240 öğrenciye okul forması dağıtıldı.  


Akkuyu Nükleer, düzenlediği “Okula Dönüş” etkinliği ile Mersin’in Gülnar İlçesi’ne bağlı Büyükeceli Beldesi’ndeki ilköğretim öğrencilerini yalnız bırakmadı. 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin başlangıcı münasebetiyle Büyükeceli İlköğretim Okulu’nda düzenlenen etkinliğe Akkuyu Nükleer Genel Müdür Danışmanı ve Rosatom Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Rafayıl Hajiyev, Akkuyu Nükleer Mersin Bilgilendirme Merkezi Yöneticisi Eyüp Lütfi Sarıcı ve Bilgilendirme Merkezi Uzmanı Zeynep Yarar, Okul Müdürü Hayri Toker, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

“Türkiye’nin geleceği gençlerin ellerinde”


Etkinliğin açılışında konuşan Akkuyu Nükleer Genel Müdür Danışmanı ve Rosatom Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Hajiyev, şirket olarak eğitime büyük bir önem verdiklerini belirterek, “Sevgili anneler ve babalar, değerli ve hürmetli çocuklar burada sizleri görünce,  47 yıl önce okula gittiğim zamanlar aklıma geldi. Çocukluk zamanlarıma döndüm. Ben de sizin gibi küçücüktüm. Bu üniformaların hepsi sizinle bir temastır, sizi mutlu etmektir. Esas sizleri görmek, sevgili Büyükeceli halkını görmek, onlara minnettarlığımızı, teşekkürlerimizi bildirmek için buradayız” dedi. Öğrencilere her zaman bilimin arkasında ilerleme ve bu yolda çalışma tavsiyesinde bulunan Hajiyev, “Bilim çeşmesinden ne kadar içseniz ‘yeter’ demeyin. Türkiye’nin geleceği siz gençlerin ellerindedir.  Yeni eğitim ve öğretim yılınızı kutlar ve başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 

“İleride Akkuyu NGS’de çalışmak için şimdiden çok çalışın”


Akkuyu Nükleer Mersin Bilgilendirme Merkezi Yöneticisi Eyüp Lütfi Sarıcı da, 2015-2016 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşayan tüm Büyükeceli velileri ve öğrencileri tebrik ederek, şunları söyledi: “Eğitim-öğretim; bir insanın kendisini, çevresini ve toplumun kalkınmasını sağlayan en önemli unsurudur. Büyükeceli eğitim alanında başarılı bir yer edinmiştir. Bu yerin korunmasında, eğitimin her kademesinde görev alan yönetici ve öğretmenlerimiz ile velilerimiz ve öğrencilerimize büyük görevler düşmektedir. Akkuyu Nükleer, her zaman olduğu gibi, sizlerin başarıya ve hedefinize ulaşmanız için daima sizin yanınızda ve sizlerle birlikte olacaktır. Okula dönüş sevincinizi de sizlerle paylaşmaktadır.”

 

Öğrencilere, Büyükeceli’de kurulacak Akkuyu Nükleer Santralinde görev almak için şimdiden daha fazla çalışmaları tavsiyesinde bulunan Sarıcı, “İşbirliğimiz bugün olduğu gibi gelecekte de olacaktır. Sevgili öğrenciler; yeni bir eğitim-öğretim yılında okulunuza, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza kavuşmanın heyecanı içindesiniz. Hedefinize ulaşmada planlı ve düzenli çalışma, öncelikli görevinizdir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılınızı Akkuyu Nükleer Genel Müdürlüğü adına kutluyor ve okula dönüşünüzün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından, Akkuyu Nükleer yöneticileri tarafından kız ve erkek öğrencilere okul formaları dağıtıldı.

 

 AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Basın Servisi