Turk-Sirketler-ATOMEX-2015-Uluslararasi-Nukleer-Sektor-Tedarikciler-Zirvesi
Türk şirketler ATOMEX-2015 Uluslararası Nükleer Sektör Tedarikçiler Zirvesi’ne katılacak


  

ATOMEX-2015 VII. Uluslararası Nükleer Sektör Tedarikçiler Zirvesi, 13-15 Ekim 2015 tarihleri arasında Moskova’da düzenlenecek. Zirve, tedarikçiler için nükleer sektör müşterileri ile diyalog imkanlarını sunan önemli bir iletişim platformu. Yeni iş ilişkilerinin kurulmasını amaçlayan etkinlik kapsamında yenilikçi ürün ve hizmetlerin tanıtımı da gerçekleştiriliyor.

 

Zirvenin açılışına Rosatom Genel Müdürü Sergey Kiriyenko, Rosatom İş Geliştirme ve Uluslararası Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Kirill Komarov, Rosatom Metodoloji ve Satın Alma Departmanı Müdürü Roman Zimonas katılacak. Ayrıca Akkuyu Nükleer A.Ş. yöneticileri de ATOMEX-2015 iş programına katılmayı planlıyor.

 

Rosatom bünyesinde bulunan şirketlerin yöneticileri yeni iş ilişkilerini kurmak ve işbirliğin geliştirilmesi ile ilgili görüşmeleri yapmak üzere tedarikçilerin ikili iş görüşmelerine (B2B) katılacaklar. Yuvarlak masa toplantılarında; Rosatom alımlarının sistemi, nükleer sektör tedarikçileri için imkanlar, yurtdışında Rus tasarımı NGS inşaatı, yabancı tedarikçiler için imkanlar, teknik düzenleme araçları ve ürünlerde aranan şartların oluşturulması, NGS işletmesi ve teknik bakımı için verilecek hizmetler, nükleer yakıt devresi şirketleri için ekipman ve hizmetler gibi temel konular ele alınacak.

 

Forumda, Rosatom bünyesinde bulunan yakıt şirketi JSC TVEL, OJSC Concern Rosenergoatom, JSC NIAP – CJSC ASE - JSC AEP grubu, JSC Atomenergomash, JSC Atomproekt dahil olmak üzere dünyanın en büyük nükleer sektör tedarikçilerin fuar stantları sergilenecek.

 

Türkiye Cumhuriyeti, nükleer üretimini aktif bir şekilde geliştiriyor. Mersin ve Sinop illerinde iki Nükleer Güç Santralinin inşaatı ile ilgili kararlar alındı. Üçüncü NGS inşaatı konusu ise şimdilik görüşme aşamasında bulunuyor. Bugüne kadar 350'den fazla Türk şirketi ülkedeki NGS inşaat projesinin uygulamasında yer almaya hazır olduklarını beyan etti. Türkiye'nin makine sanayi şirketleri de ATOMEX-2015 Zirvesine katılacak.

 

Bilgi için:

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ATOMEX-2014 Zirvesi’nde, Almanya, Finlandiya, Fransa, Rusya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Bangladeş, Japonya ve Türkiye'den gelen 600'den fazla katılımcı yer almıştı. Zirve kapsamında düzenlenen fuarda 20’in üzerinde tedarikçi firma ürünlerini ve hizmetlerini sergilemişti, 40'ın üzerinde B2B ikili iş görüşmesi gerçekleşmişti. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için www.atomeks.ru web-sitesine bakınız.

 

 

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Basın Servisi