Samsun-Mulki-Amirleri-Akkuyu-Nukleer-Stratejik-Semineri
Samsun’un mülki amirleri Akkuyu Nükleer Stratejik Seminerinin katılımcılarını selamladı

 

Akkuyu Nükleer, iç çalışma süreçlerinin analizi ve stratejik amaçların belirlenmesi amacıyla strateji semineri düzenledi. Seminere, Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Fuad Akhundov ile şirketin üst ve orta düzey yöneticileri katıldı.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan Fuad Akhundov, Akkuyu NGS inşaatının tamamlanan aşamalarını değerlendirdi. Akhundov, Rus-Türk işbirliğinin global proje uygulamasının hedeflenmiş programa göre devam ettiğini belirterek, yakın zamanda projenin aktif aşamasına girmesi için gerekli şartları sağlanacağını ifade etti. Seminerin 2014 yılında belirlenmiş hedeflere yenilerin eklenmesi için organize edildiğine dikkat çeken Akhundov: “Belki geçen yıl bazı uzun vadeli hedefler ile ilgili konuşmak ve faaliyetleri gerçekleştirmek için henüz erkendi. Ama bugün, projenin belirlenmiş görevlerine yenilerini ekleme ve bunların çözümüne başlama aşamasına ulaşmış durumundayız. Emin adımlarla ilerliyoruz. Rus-Türk işbirliği ile yürütülen nükleer üretim alanındaki projenin her iki ülkenin yönetimi tarafından desteklendiği herkesin malumudur” şeklinde konuştu.

 

Açılış konuşmasının ardından Akkuyu Nükleer’in üst düzey yöneticileri, şirketin gelişimi ile ilgili sunumlar yaptılar. Şirket yöneticileri tarafından; Akkuyu NGS projesinin inşaat stratejisi, nükleer ada ile ilgili kontratın önemli şartları, ekipman alımlarının uygulama programları incelendi. Stratejik seminerin ikinci günü, yüksek ihtisaslı personel seçimi, personelin adaptasyonu ve yapılan işlerin kalitesini artırma konularının görüşülmesine ayrıldı. Ayrıca, Akkuyu Nükleer yöneticileri, iç iletişim ve şirketin devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan ilişkilerine dikkat çektiler.

 

Stratejik seminer Samsun’da düzenlendi. Şirket yöneticilerini selamlamak için Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz toplantıya katıldı. Vali Şahin, Mersin ilinde uygulanan ilk Türk nükleer santrali inşaat projesinin önemine dikkat çekerek, “Türkiye, artan elektrik enerji ihtiyacıyla birlikte dinamik şekilde gelişen bir ülkedir. Bu yüzden Akkuyu NGS inşaatı ülkemiz için stratejik önem taşımaktadır” diye konuştu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, Samsun'un Türkiye’nin kuzeydeki enerji merkezi olduğuna dikkat çekti. Vali ve Belediye Başkanı, Mersin ilindeki Nükleer Güç Santralinin inşaat projesinin uygulamasında gösterilen işbirliğinin daha da artırılmasını temenni ettiklerini belirttiler.

 

Fuad Akhundov, stratejik seminerin sonuçlarını özetlerken, bu tür etkinliklerin şirket içi süreçlerin düzeyini daha derinden analiz etmek ve daha verimli çalışma için şirketin organizasyonel yapısını düzenlemek için yardımcı olduğunu ifade etti. Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü, “Her kurumsal şirket gibi bizler ara sonuçları özetlemeli, faaliyetimizi üretimin zamanına ve gelişimine göre ayarlamalı, öncelikli amaçlarımıza ulaşmak için şartları iyileştirmeliyiz. Faydalı olduğuna inandığım bu tür stratejik seminerler düzenli olarak gerçekleştirilmelidir” diye konuştu.

     

AKKUYU NÜKLEER Basın Servisi