09.04.12
 

Akkuyu NGS Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi ile Gülnar Halk Eğitim Merkezi yerel halka İngilizce öğretmek için kolları sıvadı. 5 Haziran’a kadar hafta içi her gün Bilgilendirme Merkezi’nde ücretsiz İngilizce dersler verilecek.

Akkuyu NGS Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi, yöre halkının eğitimi için Gülnar Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaptı. Yöre halkına İngilizce eğitim verecek olan Gülnar  Halk Eğtimi Merkezi, Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş’ye ait Akkuyu NGS Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi’ni kullanacak. İlk derslerin 9 Nisan 2012’de başladığı İngilizce kursu 5 Haziran 2012 tarihine kadar hafta içi her gün devam edecek.


Gülnar Halk Eğitim Merkezi’nden Yağmur Karaca’nın vereceği İngilizce dersler, saat 12.00’den 14.30’a kadar kadınlar, 14.30’dan 17.00’ye kadar da erkekler için olacak. Akkuyu NGS Büyükeceli Toplum Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyup  Lütfi Sarıcı, ücretsiz kurslar için yoğun başvuru olduğunu belirterek, ilk derste sınıfın tamamen dolu olduğunu söyledi. Sarıcı ilginin artarak devam etmesi halinde, kursların tekrarlanabileceğini de sözlerine ekledi.